Son Dakika
Anasayfa / Rüya Yorumları Tabirleri / Rüyada Yasin Suresi Okumak

Rüyada Yasin Suresi Okumak

Rüyada Yasin Suresi Okumak, Abdulgani Nablu-siye göre rüyada yasin suresi okumak veya okunduğunu görüp dinleyenin uzun bir ömrü ve rızkı bol, bereketli olur. Dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir. Halka iyilik eder. Onun için bütün dua kapıları açıktır.

Yasin suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimsenin sonu hayırlı olur. İman ile hayatını tamamlar. Son nefesini imanla verir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada yasin suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, temiz kalbe, sağlam imana, şüphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap işlemeye ve kıyamet günü Allahın resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Yasin suresini oku­duğunu gören kimse Rasulullah efendimizin ehli beytine büyük muhabbet besler.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Yasin sûresini okudu­ğunu ya da kendisine okunduğunu gören kişi, Allah Teala Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)in ve âlinin zümresi içinde hasreder. Bazı ta­birciler “o dünya nimetlerine nail olur ve insanlar arasında itibar görür” demişlerdir. Bazı tabirciler” o kimse temizlenenlerdendir ve onun dini ya­şantısında gösteriş yoktur” demişlerdir. Bazı tabircilerde “Kuran’ı kerimi on iki defa hatmeden kişiler sayısınca ecir alır. Çünkü Yasin sûresi Kuran’ın kalbidir” demişlerdir.

 

Rüyada Yasin Suresi Okumak sayfası 18/01/2021 10:10:15 tarihinde 84186 numarası ile oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Ekmek Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Rüyada Yeşil Göz Görmek

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Rüyada Kahve İçmek

Rüyada kahve içmek, mutluluk ve başarı demektir. Özellikle de aşk hayatında yaşanacak güzel olaylara, atılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir