Son Dakika

Rüyada Kusmak

Rüyada kusmak görmek ne anlama geliyor? Düşünmeden hareket ettiğinizi, bu durumun ilerde sizi zor duruma düşüreceğini işaretle delalet eder.
İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kusmak rüya sahibi­nin gönül hoşluğuyla tövbe etmesine delalet eder. Kusmuğun tadı çirkinse ve kusmakta zorlandığını görürse kişi istemeyerek tövbe eder.

Rüyada oruçlu olduğu halde kustuğunu sonra kustuğuna baktığını gör­mek, borçlu olup borcunu ödemeye gücü yettiği halde ödemediğine ve bu sebeple günahkâr olduğuna delalet eder.

Süt içip süt ve bal kustuğunu görmek tövbedir.

İnci yuttuğunu ve bal kustuğunu gören kimse, Kuran’ı kerimin tefsirini öğrenir. İnci yutup süt kustuğunu görmek dinden dönmeye işarettir.

Yemek kustuğunu gören kimse bir kimseye bir şey hibe eder. Kusmu­ğunu geri yuttuğunu gören kimse hibesini geri alır. Şarap içtiğini sarhoş olmadan kustuğunu gören kimse, haram mal alır ancak daha sonra geri ve­rir.

Sarhoş olduktan sonra kustuğunu görmek, ailesine harcama yapmakta cimrilik yaptığına ve yaptığı harcamadan dolayı pişmanlık duyduğuna dela­let eder.

Bağırsaklarının ağzından çıktığını görmek, çocuklarının ölmesine delalet eder.

Hıçkırıkla beraber çok miktarda kustuğunu görmek, rüya sa­hibinin ölümüne işarettir. Rengi güzel olan çok miktarda kan kustuğunu gören kimsenin çocuğu olur. Kap içine kustuğunu görürse çocuk yaşar.

Top­rak üstüne kustuğunu görürse kısa bir sürede çocuğun ölmesine delalet eder. Bu rüya fakir kimse için çok miktarda mala ve mülke delalet eder. Bir kimseyi aldatmak isteyen kimse için bu rüya şerre alamettir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada bir tas içine kustu­ğunu görmek bir günahtan tevbe etmeye ya da bir kadının kendisinden ha­ram mal almasına delalet eder. Kusmakta zorlandığını ve tadınında kötü olduğunu görmek kazancına, malına ya da bedenine gelen bir ceza ve mu­sibetten dolayı istemeyerek tövbe etmeye ve günahından dönmeye delalet eder. Rüyada kusmak rüya sahibinin hakkı olmadığı halde aldığı malı geri vermesine de delalet eder. Kan kustuğunu gören kimse bir günahtan ya da haram maldan dolayı tövbe eder ve üzerindeki bir emaneti sahibine verir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Rüyada Patates Görmek

Ağız dolusu acı safra kustuğunu gören kimse, bir ceza sebebi ile tövbe eder. Balgam kustuğunu gören kimse kendisini sorgular. Kusmuk yediğini gören kimse mala ve hamura nail olur. Rüyada safi yemek veya kan ya da balgam kusmak hayra ve kolaylığa alamettir. Yılan kustuğunu gören kimse hasta ise ölür. Sağlıklı ise düşmanından ayrılır. Bir tabirde kusmak malı saçıp savurmaya delalet eder. Her türlü kusmak fakirler için hayra, zen­ginler için mallarında zarar görmeye delalet eder.
Hükümdar olan kimsenin kustuğunu görmesi, vergi tahsildarlarını mazlumlar üzerine göndermesine delalet eder. Kusmak emanetleri sahiple­rine vermeye, sırların açığa çıkmasına ve kişinin karnındaki bir sıkıntının giderilmesine delalet eder. Ancak kustuğunu gören kimse hasta ise vefat eder.

Bir önceki yazımız olan Rüyada bal görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Rüyada Kahve İçmek

Rüyada kahve içmek, mutluluk ve başarı demektir. Özellikle de aşk hayatında yaşanacak güzel olaylara, atılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir