Son Dakika
Anasayfa / Rüya Yorumları Tabirleri / Rüyada Çocukluk Görmek

Rüyada Çocukluk Görmek

Rüyada çocukluk görmek, işleri hafife almak, bir müddet sorumluluklardan kaçmak, insanların eleştirilerine kulaklarını kapatmak suretiyle kafa dinlemek demektir. Hem olumlu, hem de olumsuz yorumları olan bir rüyadır. Kişinin gereksiz küskünlükler yüzünden kendisine değer veren dostlarıyla arasının açılacağını, arkadaşlarıyla eskisi gibi görüşmeyeceğini, alınganlık yaparak insanları bezdireceğini bildirir. Kişi bekarsa evlilik yapacağı insanın aşırı nazlı ve kaprisli biri olmasından ötürü sık sık sorun yaşayacağını, sevdiği insanı memnun etmek için varını yoğunu ortaya koysa bile bir türlü kendisini kanıtlayamayacağını da ifade eder. Olgunluktan uzak tavırlar manasına gelen rüya çalışma hayatında kişiye sorumluluk verilmeyeceğini, kariyer yapmak isteyenlerin ise yöneticilerinin gözüne giremeyecek olmaları yüzünden hayallerine bir süre daha kavuşamayacaklarına tabir edilir.

Rüyada Çocukluk Çağını Hatırlamak

Kişi kendi çocukluğunu hatırladığını, özlediğini görürse sevdiği insanlarla beraber geçireceği güzel zamanlara işarettir ve özellikle aile içinde dayanışmanın yükseleceği manasına gelir. Birbirini seven kardeşlere sahip olmak, her alanda aile birliğin sağlamak, kalabalık sofralarda yemek yemek anlamında olan rüya, kadir kıymet bilen, sözünün eri bir eşe sahip olmak, elde edilen, sahip olunan ne varsa şükredileceğinin de tabiridir. Narin yapılı, kibar ve insanlara iyilik yapmayı seven arkadaşlara sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada Çocuk Taklidi Yapmak

Çocuk taklidi yapmak hataları kabul etmemek ve aileden gelen önerileri, eleştirileri dinlememek demektir. Kişinin boş bir inat içinde olması yüzünden pek çok fırsatı doğru dürüst değerlendiremeyeceğini, sonradan duyacağı pişmanlığın faydasız olacağına yorumlandığı gibi, ilerlemeye engel olan şeyin sadece kişinin davranış şekilleri olduğuna dair bilgi verir.

Rüyada Çocukluk Görmenin Psikolojik Yorumu

Çocuk ruhlu bir yetişkin olmanın ifadesi olduğu gibi, kişinin gerçek hayatında da saf ve hassas duygulara sahip olduğunun ifadesidir. Olgunlaşma konusunda zorluk çeken rüya sahibinin kendisini hala ailesinin en değerli çocuğu olarak görmek istediğini de ifade eder.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Rüyada Tüp Görmek

Rüyada Çocukluk Görmek sayfası 18/01/2021 4:11:05 tarihinde 19475 numarası ile oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Çay Fincanı Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Rüyada Kahve İçmek

Rüyada kahve içmek, mutluluk ve başarı demektir. Özellikle de aşk hayatında yaşanacak güzel olaylara, atılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir